Seminerler Serisinin III.’sü olan; Mahpus Çocuklar: Şartlar ve İhtiyaçlar adlı seminerimizi, Sevgili Avukat Cansu Şekerci, Alper Yalçın ve değerli gönüllü katılımcılarımız ile gerçekleştirdik.
Bu seminerimizde, ‘’Çocukların tutulduğu hapishanelerde kendileri için oluşturulan şartlar nelerdir? Çocukların, çocuk adalet sisteminde ne tür ihtiyaçları bulunmakta? Toplumda, çocukluk ve hapsedilmek algısı?’’ sorularını değerli katılımcılarımız ile birlikte tartıştık.

Avukat Cansu Şekerci Kimdir?
Avukat Cansu Şekerci, 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde yüksek lisans programına devam etmektedir.

Alper Yalçın Kimdir?
Alper Yalçın, Doğuş Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü ön lisans programından 2016 yılında mezun olmuştur. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda bir dönem Yaşayan Kütüphane çalışmasında yer almış, iki dönem Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz çalışmasında Maltepe Çocuk Hapishanesi’nde atölye çalışmalarına katılmıştır. 2014-2018 şubat tarihine dek Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği(CİSST)’nde çocuk mahpuslarla ilgili çalışmaları yürütmüş, artık CISST’de gönüllü olarak katkı sunmaktadır. CİSST’de bulunduğu süre boyunca Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi ve Çocuklar İçin Barış Girişimi’nde emek vermiştir. Aynı zamanda kapatılan Gündem Çocuk Derneği’nin üyesidir, şimdi Medyascope’da Gündem Çocuk programının gönüllü moderasyonunda yer almaktadır.
Yaz tatilinin araya girmesiyle birlikte seminerler serisine, Temmuz ve Ağustos aylarında ara verildi. Eylül ayında Seminerler Serisi konuklarımız ve değerli katılımcılarımız ile kaldığı yerden devam edecektir. Seminerler serisinin duyurularını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.